Na sygnał

Na sygnał

piątek, 27 marca 2015

Toporzeł - nasz symbol, nasze godło

Symbol Toporła zaprojektował Stanisław Szukalski w 1935 roku. Wobec tego faktu śmiesznymi są ataki na Swarzycę wpisaną w dolną część symbolu jakoby miałby to być Niemiecka nazistowska Swastyka-Hakenkreuz. Hitleryzm w tamtych latach dopiero się kształtował. Poniższe opiszemy genezę tegoż symbolu.

Wszyscy znamy legendę o Lechu, który ujrzawszy białego orła, ze skrzydłami rozpostartymi na czerwonym od zachodzącego słońca niebie, zakochał się w krainie koło Poznania, osiedlił się tam, umieścił orła w herbie i dał tym samym początek państwu polskiemu. Orzeł towarzyszy Polakom od setek lat. Pojawiał się już na pieczęciach i monetach książąt piastowskich.  Nasze godło państwowe wykształciło się w dobie sakralizacji władzy politycznej, w trakcie przemiany przeobrażania starej religii Pogańskiej do nowych potrzeb społeczeństwa i zabiegów powiązania dynastii panującej z gromowładnym Bogiem Nieba, wszechwładnym Perunem, którego atrybutem był właśnie orzeł. Jako oficjalny herb państwa polskiego zaczął być używany od 1295 przez Przemysła II, nawiązującego do tradycji piastowskiej sprzed rozbicia dzielnicowego. Historia orła jest niemalże tak przewrotna jak historia samych Polaków. Zmiany, których dokonywano w herbie polskim były różnego rodzaju: niekiedy kosmetyczne, a niekiedy, co wynikało z trudnej sytuacji historycznej, bardziej znaczące, jak na przykład w Wielkim Księstwie Poznańskim, kiedy to po rozbiorach obowiązywał herb złożony z elementów polskiego herbu i emblematu zaborców, co w praktyce oznaczało, że orzeł stał się czarny, choć widniał na tradycyjnej, czerwonej tarczy sercowej .W 1927 roku zmieniono godło na nowe, obowiązujące do dziś i zaprojektowane przez Zygmunta Kamińskiego. Przez lata oficjalnego funkcjonowania godła narodowego, w czasie PRL usunięto koronę, którą przywrócono w 1990 roku.Jednak w aktualnym godle istnieje kilka niewłaściwych elementów.Po pierwsze pięcioramienne gwiazdki na skrzydłach orła, pięcioramienna gwiazda to pentagram, symbol satanistyczny oraz magiczny. Jest on też kojarzony z masonerią okultystyczną i kabałą żydowską,  masoni umieścili pentagram w polskim godle państwowym. Pięcioramienna gwiazda stała się symbolem bolszewików.


 Drugim problemem jest korona. Korona jest symbolem monarchistycznym, co za tym idzie legitymistycznym i chrześcijańskim, jeszcze inny problem to przesadnie wyciągnięty język orła który nie wygląda zbyt estetycznie.
Według środowisk narodowo katolickich odpowiednim herbem narodowym był ten, z 1919 roku. Podkreślają iż na tym godle jest zachowana odpowiednia symbolika, "wyrażająca tradycję narodową i dziedzictwo przodków". Chodzi tu przede wszystkim o dwa szczegóły: ówczesny orzeł miał "koronę zamkniętą ośmioma pałąkami - symbol pełnej suwerennej władzy i wolności Polski oraz krzyż na szczycie korony - symbol państwa chrześcijańskiego. Korona zamknięta z krzyżem jest też symbolem doczesnej władzy świeckiej nad narodem katolickim oraz wiecznej władzy Chrystusa nad nim".



Orzeł ten odzwierciedla polakatolicki charakter, skromny orzeł z chrześcijańską koroną który w żadnym stopniu nie przedstawia potęgi, przedstawia on jałowość  chrześcijańską.Godło państwa musi być heraldyczne w swej pierwotnej formie. Wypchany biały kogut w stylu naturalistycznym nie może być nabrzmianem. Narodu. Toporzeł jest obosiecznym toporem, w kształcie orła. Krótki topór jest narzędziem ciesielskim i prawiecznym orężem bojowym słowiańskich wojów oraz Peruna. Znak swastyki znany był wśród Słowian, również na ziemiach polskich – zwana była też swargą lub swarzycą. Wśród Słowian była symbolem Swaroga, boga słońca. Rzeźbiona na przedmiotach domowego użytku jak i broni. Zawsze okryta należytą czcią. Do dziś jest jednym z najważniejszych symboli rodzimych europejskich kultur. Przedostała się do Europy razem z ruchem narodów aryjskich. Stała się znakiem słowiańskim i stopniowo przeniknęła do germanów i franków. Swarzyca jest znakiem starożytnym. Znakiem tym posługują się narody aryjskie w odróżnieniu od narodów pochodzenia semickiego. Ponieważ jest to znak słowiański, mają prawo posługiwać się nim narody słowiańskie. Na naszym godle reprezentuje przynależność do świata aryjskiego.




 Swarzyca jest symbolem walki, z tem wszystkim, co rozdziela i utrudnia zjednoczenie, jest symbolem walki z
okupantami, potężnej Polski i zjednoczenia Polaków z całego świata, głosi hasło zbratania całej słowiańszczyzny w jedną wielką rodzinę słowiańskich narodów. Jest odpowiedzią na zakusy
germańskiego „drang nach Osten””. Przyjmujemy ten znak za symbol odrodzenia narodu polskiego w duchu słowiańskim.Swarzyca jest znakiem naszego aryjskiego pochodzenia jest znakiem naszej walki z wrogami na całej kuli ziemskiej. Oznaka ta zawsze tkwiła w naszym sercu. W naszym godle znak symbolizuje piękno, miłość, wiarę, wszystko to co wzniosłe i szlachetne. Swastyka jest ujmowana często jako „wirujący krzyż”, symbolizuje zatem Aryjski etos czyli rozwój, dynamika i ruch. Swastyka będąca znakiem ognia, którym posługiwali się praojcowie, posiada własnego ducha przekreślającego czasy niewoli, poddaństwa i słabości. Symbolizuje równość wszystkich Polaków, zaprzecza przywilejom, jest zwiastunem odrodzenia sprawiedliwości, dobra i prawdy. Prasłowiańska krwawa swastyka spali zło, upodlenie, nędzę, co przyniesie odrodzenie się w tym prasłowiańskim znaku polskości skazanej na upadek i zagładę od chwili usunięcia go z pamięci. Niech się obudzą do jedności polskie plemiona od macierzy oderwane ręką wrogów. Od Bałtyku do Karpat, od Dniepru po Łabę! Polski nacjonalizm słowiański jako samodzielny i oryginalny kierunek przybrał za swój sztandar czerwony z białą staropolską swastyką pośrodku i takąż oznakę. Kolory te mają swe historyczne i ideowe uzasadnienie. Niemcy schańbili swastykę biorąc ją za swój znak, germańskiej przemocy nad naszymi braćmi, bezprawia, zła, wojny i zniszczenia.

 Nasze godło jest najczystszym odzwierciedleniem naszej ariosłowiańskiej duszy, bez wszelkich obcych wpływów.

Przynoszę wam zatem piękny znak, nowego Orła i to jeszcze prostszego od piastowskiego, abyście wy, co opętani jesteście jako i ja, zamiarem rodosławiańskiej misji; z sercem otwartym przyjęli na swe sztandary, szczerego wyznania patriotyzmu narodowego i rasowego, ten oto znak Topora, co Orłem się stał. Niechaj Toporzeł da nam wszystkim, bez względu na odmienne ścieżki zmierzań do tego samego Ideału, potrzebne dziś natchnienie.

Stach z Warty

1 komentarz:

  1. Orzeł był w herbie Ryksy, a Kazimir Karol Odnowiciel, jej syn zrobił z tego godło kraju.

    OdpowiedzUsuń